Ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie jest jednym z miejsc tworzonych z myślą o osobach, które potrzebują pomocy. Pomoc odwykowa ma na celu przywrócenie równowagi życia i jakości relacji budowanych z bliskimi. Jeśli ty lub ktoś z twojej rodziny odczuwa tzw. głód alkoholowy i przymusową potrzebę picia, nie może ograniczyć ilości i nie potrafi zapanować nad emocjami oraz objawami takimi jak drżenie mięśni i napady lękowe, konieczne jest spotkanie ze specjalistami.

Leczenie alkoholizmu w Warszawie – gdzie szukać wsparcia?

Nałóg alkoholowy destrukcyjnie oddziałuje na wiele obszarów życia – obejmuje zarówno sferę fizyczną, jak i psychiczną. Człowiek ulega wyższej sile, której często nie jest w stanie samodzielnie się przeciwstawić. Istnieją różne miejsca pomocy, działające prężnie i skutecznie – np. ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie mobilizuje, wspiera i pozwala stanąć na nogi osobom ze stolicy. Wystarczy mieć wolę zmiany i odrobinę zaufania. Doświadczenie lekarzy i pracowników ośrodków wskazuje na liczne sukcesy terapeutyczne i przełomowość w życiu niejednego pacjenta.

Ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie

Na stronie https://medjol.pl potencjalni pacjenci i zainteresowani terapią odwykową mają dostęp do informacji zarówno o samym działaniu nałogu, jak i sposobach pomocy. Zwraca się uwagę na odtrucie alkoholowe jako pierwszy, najważniejszy krok. Detoksykacja całego organizmu jest w wielu przypadkach działaniem ratującym życie. Polega na pozbyciu się wszelkich toksyn, których nadmiar mógłby tak naprawdę doprowadzić do zgonu. Ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu czy w Poznaniu z pewnością weźmie pacjentów pod opiekę i konsekwentnie wyciągnie z najtrudniejszego etapu życia. Wsparcia potrzebują także bliscy osoby uzależnionej – są współuzależnieni.

Wszywka alkoholowa to przykładowy sposób walki z alkoholizmem

Szybkie tempo życia w stolicy i większych miastach może powodować nadmiar zadań i stres, który niespodziewanie doprowadza do alkoholizmu. Pacjenci, którzy trafiają do ośrodków zwykle nie spodziewają się takiego przebiegu zdarzeń. Kariera, praca, problemy życia prywatnego odbijają się na samotności i poszukiwaniu ulgi. Jedną z metod, którą stosuje m.in. ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie są tzw. wszywki alkoholowe. Najpierw minimalizują, a potem całkowicie redukują potrzebę wypicia alkoholu. Wszywka zostaje wszyta w ciało przez wykwalifikowanego chirurga, który robi to przeważnie przy łopatkach lub pośladkach. Zasada działania jest prosta: jeżeli alkohol dostanie się do organizmu, pacjent będzie miał nieprzyjemne objawy w postaci biegunek, wymiotów, bólów (szczególnie ze strony układu pokarmowego), napady strachu, niepokoju i bardzo silnych emocji – zawsze negatywnych. Wszywka alkoholowa jest dobrym narzędziem, ale najważniejsze jest długodystansowe działanie za pomocą terapii. Może ona być zarówno grupowa, jak i indywidualna – w zależności od konkretnego przypadku, oceny specjalistów, osobistych potrzeb, sytuacji rodzinnej.

PODZIEL SIĘ
MATERIAŁ PARTNERA
Artykuł opublikowany przez redakcję portalu dietto.pl w ramach współpracy partnerskiej z podmiotami zewnętrznymi.