Zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów to marzenie wielu Polaków i Polek. Chcemy wyglądać lepiej i czuć się lepiej, dlatego rozpoczynamy kolejne diety, które rzadko okazują się skuteczne. Znasz tę historię? Mamy dla Ciebie 4 wskazówki, które ułatwią Ci osiągnięcie wymarzonego celu.

Działaj kompleksowo

Sama dieta to niestety za mało. Intensywny wysiłek nie podparty zmianami w jadłospisie również nie pomoże. Aby schudnąć mądrze, działaj kompleksowo! Pamiętaj, że drogą do sukcesu jest połączenie zdrowej diety i odpowiedniej dawki aktywności fizycznej, ale także wysoki poziom motywacji oraz czas na regenerację organizmu.

Jedz różnorodnie i nie zapomnij o tłuszczach!

Osoby, które chcą schudnąć, często narzucają sobie drastyczne limity i obostrzenia – ograniczają użycie tłuszczów niemal do zera, liczą kalorie, wyrzucają ze swojego jadłospisu wiele różnych produktów. Nie tędy droga! Zdrowa dieta to różnorodna dieta – powinna być odpowiednio zbilansowana i zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym także tłuszcze, które pełnią w organizmie wiele ważnych funkcji.

Myśl pozytywnie i uzbrój się w cierpliwość

Pozytywne myślenie to klucz do sukcesu. Kiedy myślisz, że na pewno Ci się nie uda i że proces odchudzania trwa już za długo, częściej rezygnujesz z treningów i sięgasz po niezdrowe jedzenie, przez co rzeczywiście odsuwasz od siebie moment osiągnięcia wymierzonego celu. Nie zaniedbuj swojej motywacji! Fotografuj swoje postępy, chwal się nimi w Internecie i czytaj historie innych, którym już się udało.

Ćwicz 2-4 razy w tygodniu

Aktywność fizyczna pełni bardzo istotną rolę w procesie odchudzania. Pamiętaj jednak, że co za dużo, to nie zdrowo! Twoje ciało potrzebuje czasu na regenerację i odpoczynek, dlatego najlepiej będzie, jeśli będziesz trenować co drugi dzień, mniej więcej 2-4 razy w tygodniu. Dostosuj plan treningowy do swojego aktualnego stanu zdrowia oraz trybu życia, pamiętając o tym, aby zachować zdrowy rozsądek.

Chudnij z głową i dbaj o swoje zdrowie

Ludzki organizm to bardzo złożona maszyneria, dlatego usprawnienie jej funkcjonowania jest czasochłonne i skomplikowane. Nie wystarczy działać na jeden jej element, aby zauważyć rewolucyjne zmiany. Działaj z rozmysłem, a jeżeli potrzebujesz wsparcia specjalistów, skontaktuj się z nami! Zadzwoń do GACA SYSTEM lub odwiedź jeden z naszych ośrodków GACA CENTRUM, a pomożemy Ci w osiągnięciu szczupłej, zdrowej sylwetki, dbając o to, aby Twój proces odchudzania był racjonalny, zdrowy i w 100% satysfakcjonujący!

Więcej na: http://www.gacasystem.pl/jak-schudnac/

 


 

PODZIEL SIĘ
MATERIAŁ PARTNERA
Artykuł opublikowany przez redakcję portalu dietto.pl w ramach współpracy partnerskiej z podmiotami zewnętrznymi.