Naukowcy udowodnili, że zielona herbata może spowalniać przyrost masy ciała, w związku z czym może być doskonałym sposobem na walkę z otyłością…

Przeprowadzono badania naukowe na otyłych myszach. Zwierzęta podzielono na dwie grupy: grupę badaną (która otrzymywała codziennie dodatek zielonej herbaty) oraz grupę kontrolną (która nie otrzymywała dodatku zielonej herbaty). Obie grupy zwierząt były karmione wysokokaloryczną dietą, obfitującą w tłuszcze. Po czasie okazało się, że myszy z grupy badanej znacznie wolniej przybierały na wadze, niż te z grupy kontrolnej.

Dodatkowo zauważono, że myszy karmione zieloną herbatą wydalały o 30 % więcej tłuszczu z kałem niż myszy z grupy kontrolnej. Sugeruje to, że zielona herbata ogranicza wchłanianie tłuszczu i zwiększa jego wydalanie z organizmu.

Aby zielona herbata zadziałała w taki sam sposób u ludzi, powinniśmy wypijać klika filiżanek dziennie tego napoju.

Poza działaniem wyszczuplającym zielona herbata ma także inne korzystne właściwości, m.in. chroni przed rakiem szyjki macicy i prostaty. Poza tym ułatwia koncentrację i poprawia pamięć oraz zapobiega miażdżycy i obniża ryzyko zawału serca.


Udostępnij i podziel się wiedzą!